Evliya Çelebi Çini Hakkında

 

EVLİYA ÇELEBİ ÇİNİ

 

Evliya Çelebi Çini Fabrikası 1970 yılında Ahmet ASALI tarafından kurulmuştur. Seramik ve Çini, Cami Çinisi, Otellere Özel Duvar Çinisi ürünlerini ülkenin her yöresine göndermektedir.

 

Sitemizde de göreceğiniz üzere yaptığımız üretimlerin örneklerinin yanı sıra yeni desen ve çini araştırmaları büyük bir titizlikle sürdürülmektedir.

 

10.000 m2 alan içinde faaliyet gösteren Evliya Çelebi Çini Fabrikası’ nın en önemli çalışma alanı Camilerimizin Çini işleridir. Mihrap’ tan Minber’ e Sütunlardan Kürsüye, Mihrap yazılarından son cemaat yerindeki süsleme ve Dua’ lara kadar her türlü konuda Çini, Evliya Çelebi Çini Fabrikasında üretilmekte olup ülkemizin dört bir yanındaki Cami’ ler bu yüksek düzeydeki sanat ürünleri ile bezenmektedir.

 

Ayrıca Evliya Çelebi Çini Fabrikamızda hazırladığımız özel seramik çamurunu da Tüm Türkiye' ye göndermekteyiz.

 

Çini ve çinicilik üzerine kurulduğu 1970 yılından bu yana, tüm Türkiye ve Dünya' da aranan marka haline gelen Evliya Çelebi Çini, Çini Hediyelik Eşya, Çini Tabak, Otellere Özel Çini, Cami Çinisi ( Minber Çinisi, Mihrap Çinisi, Kürsü Çinisi, Cami Duvar Çinisi ) üretimini, kendini yenileyerek sürdürmektedir. Türkiye ve Yurt Dışındaki bir çok camimizde Evliya Çelebi Çini' nin çini ürünlerini görebilirsiniz.
E-Bülten

Sözlük

Duyurular

Döviz

1 $ = TL 1,00
1 € = TL 1,00
14236 Ziyaretçi

Haberler